TURBINA WIATROWA

turbina wiatrowa przydomowa

MAŁE PRZYDOMOWE ELEKTROWNIE WIATROWE
dostawa i montaż tzw. “wiatraków” w systemie offgrid lub ongrid

Przydomowa turbina wiatrowa to świetny sposób produkcji własnej energii elektrycznej na potrzeby domu lub firmy. W przeciwieństwie do fotowoltaiki, turbiny wiatrowe mają największą produkcję w okresie jesienno-zimowym, czyli wtedy, gdy potrzebujemy najwięcej energii elektrycznej. Ponadto nie ogranicza nas pora dnia, turbina wiatrowa może działać zarówno w ciągu dnia i w nocy.

Zajmujemy się kompleksową dostawą małych elektrowni wiatrowych – poczynając od analizy wietrzności, kończąc na zgłoszeniu gotowej instalacji do operatora energetycznego. Dostarczamy systemy działające w trybie off-grid (brak dostępu do sieci energetycznej), on-grid (dostęp do sieci, sprzedaż nadwyżek do sprzedawcy) oraz hybrydowym łączącym oba wspomniane wcześniej tryby.

Turbina wiatrowa 2kW

Nowęcin koło Łeby

system on-grid

turbina wiatrowa

Turbina wiatrowa – Kiedy warto zainwestować?

Odpowiednia lokalizacja regionalna

Mapa wietrzności polska

Mieszkasz w regionie o korzystnych warunkach wietrzności

  • zdjęcie licencja: CC BY-SA 3.0, oprac. na podstawie IMGW-PIB, dostępny w internecie: hps://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5749413

Odpowiednia lokalizacja terenowa

teren na elektrownie wiatrową

Jeśli mieszkasz na stosunkowo płaskim terenie lub wzniesieniu, bez przeszkód terenowych w najbliższej okolicy (drzewa, budynki itp.) a samą turbinę wiatrową możesz umiejscowić odpowiednio wysoko (szczyt budynku, komina itp.).

Przed montażem turbiny wiatrowej, zalecamy montaż stacji pogodowej z pomiarem wiatru. To pozwoli zweryfikować czy dana lokalizacja jest korzystna i warto postawić elektrownię wiatrową. Poniżej link do stacji pogodowej wifi z możliwością gromadzenia i odczytu danych:

Stacja pogody Meteo SP89W – Link do allegro (kliknij)

Wypełniej formularz i skontaktuj się z nami, sprawdzimy Twoją lokalizację!
Kontakt telefoniczny dotyczący turbin wiatrowych +48 690 241 830

Selected Value: 3500